Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerjisa AESAŞ İçin 4/C'ye Start Verdi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerjisa AESAŞ İçin 4/C'ye Start Verdi

Enerjisa AESAŞ İçin 4/C'ye Start Verdi
Enerjisa, 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AESAŞ çalışanlarının taleplerini karşılamaya başladı.
20.12.2013 / 20:50

Enerjimagazin-Sabancı Holding  ve Alman E.ON’un ortaklığındaki ENERJİSA, AYEDAŞ çalışanlarının ardından İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. (AESAŞ)’da 4/C’ye geçme talebi ile dilekçe veren AESAŞ çalışanlarının taleplerini de karşılamaya başladı.
Bugün itibariyle 60 AESAŞ çalışanının iş sözleşmeleri ENERJİSA tarafından sona erdirildi. İş sözleşmeleri sona erdirilen çalışanlar, Maltepe Cevahir Hotel İstanbul Asia’ya davet edilerek iş sözleşmelerinin sona erdirildiği kendilerine tebliğ edildi.
ENERJİSA yönetimi 4/C’ye geçebilmeleri amacıyla iş sözleşmesi sona erdirilen çalışanlara hitaben bir mesaj yayımlayarak tüm personele bugüne kadar şirkete sağladıkları katkılar için teşekkür etti.
ENERJİSA, iş sürekliliği de göz önünde tutarak 31 Ocak 2014 tarihine kadar hem AYEDAŞ hem de AESAŞ’da 4/C’ye geçmek için yapılmış olan başvuruların değerlendirilmesine ve taleplerin mümkün olabildiğince karşılanmasına devam edecek.
Enerjisa’nın 4/C’ye geçişine onay verdiği çalışanlara ihbar tazminatları da dahil olmak üzere tüm haklarının ödeyeceği de öğrenildi.
AESAŞ ve AYEDAŞ çalışanları yıllardır birlikte çalıştıkları arkadaşlarına gözyaşları içinde veda ettiler.


Bu haber toplam 10649 defa okundu
YORUMLAR
enerjisa 4/c: 
"bu nebiçim iş"
Enerjisa bu 4/C konusunu kılıf yapıp 4/c ye geçmek istemeyenleride işten çıkarmaya başladılar. Bu nebiçim bir iş anlamadım. Gitmek istemeyene 4/C ye geçmek için dilekçe vereceksin diyorlar. Bölge bölge geziyorlar...Vermek istemeyene de biz noter aracılığı ile seni işten atacağız sen bilirsin diyorlar. Yokmu sesimizi duyacak birileri??
23.12.2013 / 20:10
mr_dion: 
"komik bunlar yaw"
komik bu enerjisa gezilere başlamışlar personelden istedikleri kalsın diye anlaşma sartları soruldugunda hersey aynı diyorlarmıs:D:D kim anlaşır herşey aynı ise devlette kaybı ikramıye 30 sene iş garantisi ya para vereceksin yada enerjisadan emekli olacaksın demedikten sonra kim dinler sizi :)
21.12.2013 / 15:39
murat: 
"artik gonderin beklemekten biktim"
İlk dilekçe verenlerdenim dagitimdayim.Performans yerlerde moralimiz bozuk arkadaslarimiz gidiyor sabirsizlikla gondermenizi bekliyoruz her gün bugün listedeyim diyerek ise gidiyoruz boşuna yevmiyelerimizi isletmeyin zaten calisamioruz ocak ayini beklemek istemiyoruz mobbing uygulamayin bugün dilince vermemiş özveriyle sizinle devam etmek isteyen arkadaslarimiza dilekçe verin dediniz anlam veremedim siz kendine güvenen calismak isteyenlerle calisiriz demiştiniz simdi ne oldu lütfen gönderin artik yeter sters altindayiz
20.12.2013 / 19:41


YAZARLAR