Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - AYEDAŞ'da Derin Ayrılık
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AYEDAŞ'da Derin Ayrılık

AYEDAŞ'da Derin Ayrılık
AYEDAŞ'da 4/C başvurularının karşılanmasına yönelik 3 üncü etap gerçekleştirildi.
13.12.2013 / 16:58

Enerjimagazin- İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) da ayrılık rüzgarları esiyor.


Sabancı Holding  ve Alman E.ON’un ortaklığındaki ENERJİSA, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ)’de 4/C’ye geçmek talebi ile dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarının taleplerini karşılamaya devam ediyor.


Daha önce iki etapta yaklaşık 120 çalışanın iş sözleşmelerinin sonlandırıldığı AYEDAŞ’ta; bugün de kalabalık bir grup çalışanın iş sözleşmeleri ENERJİSA tarafından sona erdirildi. İş sözleşmeleri sona erdirilen çalışanlar, Maltepe Cevahir Hotel İstanbul Asia’ya davet edilerek iş sözleşmelerinin sona erdirildiği tebliğ edildi.


AYEDAŞ’ta Hüzün Var


İş sözleşmeleri ENERJİSA tarafından sona erdirilen AYEDAŞ çalışanları, bir yandan taleplerinin istekleri doğrultusunda karşılanmış olmasının mutluluğunu yaşarken diğer yandan yıllardır çalıştıkları AYEDAŞ’tan ve çalışma arkadaşlarından ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyorlar. Yıllardır birlikte çalıştıkları arkadaşlarıyla tek tek vedalaşıp helalleşen AYEDAŞ çalışanları gözyaşlarını tutamadılar.


İhbar Tazminatları Ödendi


ENERJİSA iş sürekliliği de göz önünde tutularak 31 Ocak 2014 tarihine kadar 4/C’ye geçmek için yapılmış olan başvuruların değerlendirilmesine ve taleplerin mümkün olabildiğince karşılanmasına devam edecek.


ENERJİSA’nın daha önce 4/C’ye geçişine onay verdiği çalışanların, ihbar tazminatları da dahil olmak üzere tüm haklarının ödendiği de öğrenildi.


ENERJİSA yönetimi AYEDAŞ çalışanlarına hitaben bir mesaj yayımlayarak 4/C’ye geçen tüm personele şirkete sağladıkları katkılar için teşekkür etti.


Sıra AESAŞ Çalışanlarında


AYEDAŞ çalışanlarının taleplerinin karşılanmasının ardından, Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. (AESAŞ) çalışanlarının 4/C taleplerinin karşılanmasına başlanılacak. AESAŞ çalışanlarının taleplerinin önümüzdeki haftadan başlayarak 31 Ocak 2014 tarihine kadar, iş sürekliliği de göz önünde tutularak gerçekleştirilecek.


ENERJİSA tarafından yayımlanan mesajda aşağıdaki ifadelere yer verildi:


“Şirketimiz çalışanlarının 03.05.2004 gün ve 2004/7898 sayılı Bakanlar Kurulu kararının uygulanması talebiyle 657 sayılı devlet memurları kanununun 4. Maddesinin C fıkrası kapsamında (4/C) görevlendirilmek üzere iş sözleşmelerinin sonlandırılması için ilettikleri yazılı taleplerinin şirket yönetiminiz tarafından değerlendirilmesine devam edilmektedir. Bu kapsamda bugün söz konusu başvuruların karşılanmasına yönelik 3 üncü etap gerçekleştirilmektedir.


İş sürekliliği de göz önünde tutularak 31 Ocak tarihine kadar aynı konuda yapılmış olan başvuruların değerlendirilmesine, taleplerin mümkün olabildiğince karşılanmasına devam edilecektir.


Bugün itibariyle şirketimizden ayrılan arkadaşlarımıza bugüne kadar sağladıkları katkılar için teşekkür eder başarılarınızın devamını dileriz.”


www.enerjimagazin.com ailesi olarak 4/C'ye geçmek üzere AYEDAŞ'dan ayrılan tüm çalışanlara bundan sonraki yaşamlarında mutluluklar dileriz.
 

Bu haber toplam 6931 defa okundu
YORUMLAR
mr_dion: 
"çok şükür ben artık yokum"
ama tazminat bir hafta içinde yatacak dendi hesaba ne gelen var ne giden HAYIRDIR?
22.12.2013 / 20:13
tayyip: 
"özelleştirme"
Ne onemi var cemil kardesim, hepsi adamlari sabanci limak aksa calik isimlere bak. Bizim icin onemli olan artik özelleştirme olmsyacak bir sektore gidebilmek gerci bu hukumet belli olmaz herseyi satar.Allah sabir versin herkese en azindan bosta degiliz. Ayedasa yeni işbaşı yapanlara bakiyorum 20 sene onceki halimizi goruyorum. 1200 tl ye is gucu ohh ne guzell
16.12.2013 / 08:30
Ölçüden Ercan: 
"Ben Giderim Adım Kalır"
14.aralık 2013 cuma günü Cevahir Otelde ayedaş defterini kapattım.İstanbul Anadaolu Yakasında Genellikle işletmelerde Çalışan tüm arkadaşlar tanırlar bizi Her biriyle çalışmışlığımız olmuştur.Onların bir kısmını görmemiz çok zor bu nedenle her birine haklarımı helal ediyorum.Onlardan da helallik istiyorum.Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.
15.12.2013 / 00:48
ayedaşlııı: 
"KALAN AYEDAŞLI"
ÇOK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ. GİDEN ARKADAŞLARIM KADAR BİZ KALANLARINDA İÇİ ACIYOR GİDEN İÇİNDE KALAN İÇİNDE HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH BİZ BİR AİLE GİBİYDİK YİNE ÖYLE OLURUZ İNŞALLAH İ BENİM ENERJİSA YÖNETİMİNE BİR ÇAĞRIM OLACAK BU YENİ YAPILANMADA SİZE VE BİZE EN GEREKLİ İNSAN ESKİ GNL MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM LEVENTOĞLUDUR LÜTFEN MÜDÜRÜMÜZÜ GERİ GETİRİN
14.12.2013 / 23:49
Ayedaş Ailesinin Ferdi: 
"Derin mi Derin"
Gerçekten de başlıktaki gibi derin bir ayrılık oldu. İçimin bu kadar acıyacağını hiç düşünmemiştim. Ayedaş ailesinin bir ferdi olmaktan hep onur duydum ama şartlar bize bu ayrılığı da yaşattı. Kalan tüm arkadaşlara başarılar dilerim. Ayedaş ailesi kavramını bizlere aşılayan genel müdürümüz Halil İbrahim beyi bugün daha iyi anladım. Ayedaş'ı hiç unutmayacağım
13.12.2013 / 17:01


YAZARLAR