Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA 4/C İçin Start Verdi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA 4/C İçin Start Verdi

ENERJİSA 4/C İçin Start Verdi
Enerjisa, 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarının taleplerini karşılamaya başladı.
25.11.2013 / 21:59

Enerjimagazin-Enerjisa, 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarının taleplerini karşılamaya başladı.


Sabancı Holding  ve Alman E.ON’un ortaklığındaki Enerjisa tarafından devralınan İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ)’de 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarının talepleri bugün itibarıyla karşılanmaya başlandı.


Bugün AYEDAŞ İnsan Kaynakları’na çağrılan yaklaşık 90 kişilik bir grubun şirketle iş sözleşmeleri sonlandırılarak 4/C’ye geçişlerine izin verildi.


İş sürekliliği de göz önünde tutularak 31 Ocak 2014 tarihine kadar 4/C’ye geçmek için yapılmış olan başvuruların değerlendirilmesine ve taleplerin mümkün olabildiğince karşılanmasına devam edilecek.


Enerjisa’nın 4/C’ye geçişine onay verdiği çalışanlara ihbar tazminatları da dahil olmak üzere tüm haklarının ödeneceği de öğrenildi.


Enerjisa yönetimi AYEDAŞ çalışanlarına hitaben bir mesaj yayımlayarak 4/C’ye geçen tüm personele şirkete sağladıkları katkılar için teşekkür etti.


Enerjisa tarafından yayımlanan mesajda aşağıdaki ifadelere yer verildi.


“Şirketimiz çalışanlarının 03.05.2004 gün ve 2004/7898 sayılı Bakanlar Kurulu kararının uygulanması talebiyle 657 sayılı devlet memurları kanununun 4. Maddesinin C fıkrası kapsamında (4/C) görevlendirilmek üzere iş sözleşmelerinin sonlandırılması için ilettikleri yazılı taleplerinin şirket yönetiminiz tarafından değerlendirilmesine devam edilmektedir. Bu kapsamda 4/C statüsüne geçilmesine yönelik taleplerin karşılanmasına bugün itibarıyla başlanmıştır.


İş sürekliliği de göz önünde tutularak 31 Ocak tarihine kadar aynı konuda yapılmış olan başvuruların değerlendirilmesine, taleplerin mümkün olabildiğince karşılanmasına devam edilecektir.


Bugün itibariyle şirketimizden ayrılan arkadaşlarımıza bugüne kadar sağladıkları katkılar için teşekkür eder başarılarınzın devamını dileriz.”


AYEDAŞ çalışanlarının taleplerinin karşılanmaya başlanmasının üzerine Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. (AESAŞ) çalışanları www.enerjimagazin.com'u mail yağmuruna tuttular. AESAŞ çalışanları, 4/C'ye geçmek için yaptıkları başvurular hakkında taleplerinin ne zaman karşılanmaya başlayacağına ve sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin Enerjisa yönetiminden bilgilendirme beklediklerini ifade ediyorlar.Bu haber toplam 8790 defa okundu
YORUMLAR
Cemil Akkaya: 
"Teşekkürler"
Öncelikle enerjimagazin ekbinin ayedaş ve ayedaş çalışanlarana olan yakın ilgilerinden dolayı sonsuz teşekkür ederim... çalıştığımız kurumla ilgili bilgileri haberleri malesafki bu platformdan öğreniyoruz buda ayedaşın çalışanlarına olan bakışın en trajik hali..4c ye 25 kasım itibariyle geçtim ödemelerle ilgili herhangi bir sıkıntı kesinti yaşamadığımız için ayrıca enerjisayada teşekkür ederim ilerleyen zamanlarda ayedaşın özelliklede yönetici pozisyonunda olan sayın Teoman beyin ve Teoman bey gibi pozitif düşünen herkesle yakın dostça ilişklilerle ayedaşa sevgi saygıyı pekiştiren hiç kimseyi aşağlamadan sindirmeden hakaret etmeden kucaklayan yönetim anlayışıyla daha güzel günler olacağına inanıyorum.. kalan arkadaşlara kazasız mutlu bir çalıma hayatı diliyorum...son olarakta ayedaşlı çalışan tüm personel işini en iyi yapan son derece zeki profosyonel iş güvenliği iş zekası olarak en üst düzeyde personellerden oluşmaktadır türkiye genelindeki en başarılı dağıtım şirketidir bu personelleri üzmeyin onlardan korkmayın onları sevin değer verinki onlarda sizi profosyonel akıllı kurumsal karlılığı kaliteyi düşünen bir şirket olduğunuzu hissetsin saygılarımla..
27.11.2013 / 00:10
mr _dion: 
"Yorgun Teknisyen arkadaş"
sen yeteri kadar isatihbarat alamamışın zira alsaydın bu kadar insanın eon ve sabancıya neden beni gonder dediğini anlardın ankara ve cıvarında hale hazırdaçalışan personel 2 . bir şansım olsaydı 1 dakka durmazdım diyor sence neden? dilekçe veri gitmek isteyen ler gecmişlerinden supheleri oldugu içinmi verdi dilekçe şüpheleri sabancı eon dandır benim yasım 35 20 küsür sene var emkşliye 20 kusur sene 4 yeni hukumet enaz 1-2 kriz demektir bu ülkede burnumuzun dibine bakmayalım ..
26.11.2013 / 12:03
mrdion: 
""
ya arkadaş hala daha bir liste oluşturup sen bu zaman sen suzaman gideceksin diyemiyor yok su tarihe yok bu tarihe kadar asın kardeşim listenizi bilsen insanlar yoğon baskı stres iş kazası getirir bilmiyorsanız öğrenin sonra 50 adam kıdemini tazmin ederler sizden
26.11.2013 / 11:55
gaziantepli: 
"Darısı Toroslar Edaş ın başına"
Bizler de 4c için dilekçelerimizi verdik sıranın bize gelmesini bekliyoruz. Sağolsun yeni şirket müdürleri kamudakiler gibi değil kamuda müdürlerimiz verdiğimiz selamı bile almıyordu...
26.11.2013 / 10:29
Yorgun Teknisyen: 
"Yiğidi öldür Hakkını Yeme"
Ayedaşın devrolduğu günden bu güne kadar Enerjisa işçinin aleyhine en ufak bir girişimde bulunmamıştır.Gitmek isteyen herkesi göndereceğiz demiştir.Göndermeye başlamıştır.Bizimle çalışmak isteyen kendine ve geçmişine güvenenlerle çalışmaya hazırız demiştir çalışmaya devam da edecektir.Diğer özelleşen firmalardaki arkadaşlarımızla görüşüyoruz.Büyük sorunlarla karşılaştıklarını söylüyorlar.ihbar tazminatlarını kestiklerini söylüyorlar.Oysa Enerjisa gönderdiği elemanların kuruşlarına kadar teslim ettiğini gördüm.Bu ana kadar görevlerimize bile müdahale etmediler.Gerektiği gibi profesyonelce davrandılar.Bizde belki diğer gurubun içinde olacağız veya bir sonrakinin dilekçemizi yazmıştık.Bu kadar iyi niyetli davranan bir firmada gönderileceğimiz günün son saatine dakikasına kadar görevlerimizi aksatmadan yapmalıyız..İşlerini aksatanlara telkinlerde bulunmalıyız.Tepki gösterilecek yer bizleri bu hale düşüren kanunlarda kurumayanlardır.Sendika ve özelleştirme idaresi şöyle bir madde koyabilirlerdi.İşçiler beş yıl içinde çıkarılırlar sa 4c ye geçebilir gibi bir madde hem işverenin iki elini bir pabuca sokmazdı.Hemde işçiler şirketi tanır şirket işçileri tanırdı.Böyle acelece davranılmazdı.Her neyse Yiğidi öldürelim Enerjisanın hakkını verelim.Giden ve kalan tüm arkadaşlarımın her şeyin gönüllerince olması dileklerimle...
26.11.2013 / 00:20
petitstephan: 
"perakende 4 c"
sayın enerjimagazin deki değerli yayıncılar..sizden rica ediyoruz ne olur perakendedeki arkadaşlar için de bir bilgi enerjisadan alabilirseniz bizi çok memnun edersiniz..bizde gitmek istiyoruz..bıraksınlar bizi..enerjisayla çalışmak istemiyoruz..bıktık artık..lütfen bizi bilgilendirin..teşekkürler..
25.11.2013 / 21:38
admin: 
"Sn.Ayedaş Personeli"
Sayın "ayedaş personeli" rumuzlu okuyucumuz. Bize ulaşan yorumlar, admin kontrolünün ardından yayımlanmaktadır. İçeriğinde küfür, şiddet, hakaret barındıran yorumlar yayımlanmadan silinmektedir. Burası enerji sektörü çalışanlarının istek ve görüşlerine her zaman açık bir kuruluştur. enerjimagazin@gmail.com mail adresi aracılığı işle iletişim kurabilirsniz.
25.11.2013 / 00:00
Ayedaş Personeli: 
"Ayedaşta Son Durum"
Sayın Site yöneticisi yorumlarımız neden yayınlanmamakta bu duruma önce açıklık getirmenizi rica ediyorum haber ayrımcığılımı yapıyorsunuz burası insanların özgür iradesi ile dile getirebildiği bir haber sitesiyse eğer yapılan yorumlar direk yayınlanmalı admin onayıyla yayınlanan yorumlar içlerinden ayıklanarak yayınlanıyor buna emin olduk lütfen konuyu dikkate alıp yorumlarımızı yayınlamanızı rica ediyorum. Gelelim Ayedaş ve 4/c hakkındaki fikirlerimiz ve düşüncelerimize Bugün itibariyle Ayedaşta Dağıtım şirketindeki bazı arkadaşlarımıza Genel müdürlüğe çağırılıp sessiz sedasız 4/c talebiniz onaylandı gidiyorsunuz demişler Kıdem İhbar ve İzin Ücretlerini Hesaplarına 3 gün içinde yatıracaklarını söylemişler hayırlısı olsun fakat Parekendedeki arkadaşlar için durum nedir bilemiyoruz göndermeler dağıtımdan başladı darısı tüm gitmek isteyen arkadaşlarıma saygılarımla..
25.11.2013 / 19:08


YAZARLAR