Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Emeklilikte Yaşa Takılanlar İmza Kampanyası Başlattı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İmza Kampanyası Başlattı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İmza Kampanyası Başlattı
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyeleri, imza kampanyası başlattılar.
25.11.2013 / 00:48


Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyeleri, “08.09.1999/4447 Sayılı yasa mağdurlarıyız, hakkımızın iadesini istiyoruz.” ve “EYT sorununu çözmeyen Ak Parti, bizim için sandıkta yok” Sloganları ile iki ayrı imza kampanyası başlattılar.


08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeniyle mağdur olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar gasp edilen haklarının bir an önce geri verilmesini talep ediyorlar.


İmza kampanyalarının açıklamasında: ”Devletimizle sözleşmemizi işe başlarken hayat planlamalarımızı buna göre yapmıştık. Şimdi emekli olamıyoruz, alamadığımız hakkımız bizler için ekonomik kriz yaşatmaktadır.” ve “Emeklilik için gerekli prim gün sayısı ile hizmet yılını dolduran, ancak 1999 - 2002 yıllarında yasalaşan kademeli emeklilik yasasından dolayı yaşa takılıp emekliliği engellenen; emekli olmak isteyen işçi, memur ve bağ kur mağdurların sesini duyurma çabası ve imza kampanyasıdır. Lütfen tüm siyasi kimliğinizden arınarak sadece ailenizin sosyal hakkı için imza ediniz.” İfadelerine yer verildi.


Kampanya kapsamında toplanan imzaların; " TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK ve Tüm Milletvekillerine” ulaştırılacağı öğrenildi.


Bu haberin tüm hakları www.enerjimagazin.com'a aittir.
Bu haber toplam 6589 defa okundu


YAZARLAR