Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Erken Emeklilik Değil Gasp Edilen Hakkımızı İstiyoruz!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Erken Emeklilik Değil Gasp Edilen Hakkımızı İstiyoruz!

Erken Emeklilik Değil Gasp Edilen Hakkımızı İstiyoruz!
İstanbul Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, Kadıköy’de bir araya gelerek bildiri dağıttılar.
11.11.2013 / 11:12

Enerjimagazin-İstanbul Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar Halkla İç içe”  eylemi kapsamında Kadıköy’de bir araya gelerek bildiri dağıttılar.


08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeni ile emeklilik hakları gasp edilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, bu gaspın sona erdirilmesi, yasanın geriye doğru işletilmesinin iptali için verdikleri mücadele kapsamında yaşadıkları mağduriyetlerini İstanbullular’a anlattılar ve mücadelelerine omuz vermeye davet ettiler.


17 Kasım’da İzmir’de gerçekleştirecekleri “Büyük İzmir” mitingine hazırlanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri Kadıköy’de bir araya gelerek yaşadıkları mağduriyetleri anlatan bildirileri İstanbullular’a dağıttılar. Gerçekleştirilen etkinliğe, bir gurup İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyesi de katılarak destek verdiler.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, verdikleri mücadelenin bazı medya kuruluşlarının haberlerinde yanlış ifade edildiğini, kendilerinin: “Erken emeklilik değil, gasp edilmiş emeklilik haklarını istediklerini” ifade ettiler. “Tek istediğimiz işe başladığımız zamandaki koşullarla emekli olmaktır. Maçın ortasında kural değiştirilmiş, ülkemizde ilk defa bir yasanın geriye işletilmesi nedeni ile emeklilik hakkımız gasp edilmiştir” dediler.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri daha öncede İstiklal Caddesi, Bakırköy, Şişli’de buluşarak binlerce bildiri dağıtmış ve mağduriyetlerini İstanbullularla paylaşmışlardı. Kadıköy'de gerçekleşen etkinlikte de 10.000 kişiye bildiri dağıtımı yapıldı.


Bildiri dağıtma etkinliğinin düzenli olarak gerçekleştirileceği öğrenildi.


Bu haber toplam 5687 defa okundu
YORUMLAR
Aydemir ünsal: 
"destek"
Arkadaşlarımız haklı bir çaba içerisindedir destekliyoruz EYT Antalya gurubundan Aydemir ünsal
11.11.2013 / 18:06


YAZARLAR