Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Af Değil Hak İstiyoruz
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Af Değil Hak İstiyoruz

Af Değil Hak İstiyoruz
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, Adana, İstanbul ve Kayseri’de ses getirecek eylemlere imza attılar.
27.10.2013 / 19:14

08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeni ile emeklilik hakları gasp edilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, gasp edilen emeklilik haklarını almak için hafta sonu Adana, İstanbul ve Kayseri’de ses getirecek eylemlere imza attılar.


Adana’da Basın Açıklaması Yaptılar


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri Yurdun dört bir yanından yola çıkarak bugün Adana’da buluştular. Ellerinde “Edirne’den Kars’a Ne Zaman Çıkacak Bu Yasa?”, “Af Değil Hak İstiyoruz”, “Mezarda Emekliliğe Hayır”, “Maç Devam Ederken Kural Değişmez” yazılı pankartları taşıyan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Saat:13.00 da İnönü Parkında buluşarak, Basın açıklaması yaptılar.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar, oldukça kalabalık bir katılımın gerçekleştiği eylemde davul ve zurna eşliğinde halaylar çektiler.
İstanbul’da Bildiri Dağıttılar


İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanında buluşan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri mağduriyetlerini özetledikleri bildirileri İstanbullular’a dağıttılar, yaşadıkları mağduriyetlerini İstanbullular’a anlattılar ve mücadelelerine omuz vermeye davet ettiler.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, verdikleri mücadelenin bazı medya kuruluşlarının haberlerinde yanlış ifade edildiğini “Erken emeklilik değil, gasp edilmiş emeklilik haklarını istediklerini” ifade ettiler.


“Tek istediğimiz işe başladığımız zamandaki koşullarla emekli olmaktır. Maçın ortasında kural değiştirilmiş, ülkemizde ilk defa bir yasanın geriye işletilmesi nedeni ile emeklilik hakkımız gasp edilmiştir” dediler.


Sağlam, Erciyes’e Tırmandı


Başlattığı açlık grevleri ve Kayseri’den Ankara’ya yürüme eylemleri ile Emeklilikte Yaşa Takılanların verdikleri mücadelenin sembol ismi olan Hasan SAĞLAM, Erciyes’e tırmandı.


Sağlam, Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü üyeleri ile birlikte Erciyes Koç Dağına tırmanarak Emeklilikte Yaşa Takılanların seslerini duyurmaya çalıştı.


Bu haber toplam 3882 defa okundu
YORUMLAR
mehmet kandemir: 
"emeklilikte yaşa takılanlar haklarını istiyor"
türkiyenin her tarafında aynı anda eylem ve basın açıklaması yapıyorlar 29 ekimde anıtkabire yürüyeceğiz 17 kasımda izmirde eylem yapacağız artık duyun sesimizi bizler erken emeklilik istemiyoruz işe başladığımız yasaya göre emekli olmak istiyoruz kanunlar vatandaşın aleyhine asla geriye doğru işleyemez bu adaletinde türkiyede işlemediğini gösteriyor
28.10.2013 / 10:38


YAZARLAR