Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Emeklilikte Yaşa Takılanlar Twitter'i Salladılar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Twitter'i Salladılar

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Twitter'i Salladılar
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Twitter'da TT (Trending Topic) oldu.
29.10.2013 / 21:36

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, gasp edilen haklarını almak için ses getiren eylemlere imza atıyorlar.


Hafta içinde Twitter'de yaptıkları kampanya ile seslerini duyuran Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, hafta sonu Adana, İstanbul ve Kayseri'de gerçekleştirecekleri birbirinden ilginç eylemlerle seslerini duyurmaya çalışacaklar.Twitter'i SalladılarEmeklilikte Yaşa Takılanlar düzenledikleri Twitter kapmanyası ile TT (Trending Topic) listesinin en başına oturmayı başardılar.


Mağduriyetlerini bu kez de Twitter'dan duyurmaya karar veren Emeklilikte Yaşa Takılanlar sosyal iletişim ağı Twitter’i sallayarak, TT (Trending Topic) listesinin en başına oturmayı başardılar.


Fotoğraf: İSTEDİĞİMİZDE BAŞARDIĞIMIZIN TABLOSUDUR....08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeni ile emeklilik hakları gasp edilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, bu gaspın sona erdirilmesi, yasanın geriye doğru işletilmesinin iptali için verdikleri mücadele kapsamında yaşadıkları mağduriyetleri bu kez de twitter aracılığı ile duyurmak için hashtag’lar oluşturup twitter’i salladılar.

Twitter'da, “#EYTninHakkınıVerin, #EmeklilikteYasaTakılanlar #EYTAdanayaSesVer, #EYTHalaMağdur, #EytninHakkıEmeklilik” hashtag’ları ile binlerce kişi aynı hashtag ile tweet attı. Sosyal medya saatlerce bu konuya kilitlendi ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar Twitter'da TT (Trending Topic) listesinin zirvesine oturdular.


Twitter kampanyasının önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri bu hafta sonu birbirinden farklı eylemlere imza atarak seslerini duyurmaya çalışacaklar


Adana’ya Akın Edecekler


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri Yurdun dört bir yanından yola çıkarak 27 Ekim 2013 Pazar günü Adana’da buluşacaklar.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar 27 Ekim 2013 Pazar günü Saat:13.00 da İnönü Parkında davullu zurnalı Basın açıklaması yapacaklar. Adana’da yapılacak eyleme bazı Adana Milletvekilleri, siyasi partilerin belediye başkan aday adayları ve sivil toplum örgütlerinin de destek vermeleri bekleniyor.


İstanbul’da Bildiri Dağıtacaklar


İstanbul Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanında bildiri dağıtımı yaparak mağduriyetlerini İstanbullularla paylaşacaklar.


Sağlam, Erciyes’e Tırmanacak


Başlattığı açlık grevleri ve Kayseri’den Ankara’ya yürüme eylemleri ile Emeklilikte Yaşa Takılanların verdikleri mücadelenin sembol ismi olan Hasan SAĞLAM, 27 Ekim 2013 Pazar günü Erciyes’e tırmanacak.


Sağlam, 27 Ekim Pazar saat 08.30 da Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü üyeleri ile birlikte Erciyes Koç Dağına tırmanarak Emeklilikte Yaşa Takılanların seslerini duyurmaya çalışacak.


Bu haber toplam 8113 defa okundu
YORUMLAR
RUHİ SEVİM: 
"eyt nin hakkını verene kadar devam"
izmirde bulusmak uzere herkese iyi geceler
31.10.2013 / 00:12
mehmet kandemir: 
"EYT KENDİNİ AŞTI"
esas etkinliğimiz izmirde olacak türkiyenin her tarafından izmire akın edeceğiz twitterda tag çalışmalarımız haklarımızı alana kadar devam edecek 5 milyon yaşa takılanı kimse gözardı edemez ben inanıyorum bu yasa marttan önce çıkacak şayet çıkmazise kendileri kaybeder muhalefetten elbet bize sahip çıkacak bir parti olacaktır ailemizle birlikte 15 milyona yakın bir oy çıkıyor bundan önceki seçimlerde AKP %50 oyu 21 milyon seçmenle aldığını düşünürsek hafife alınacak bir rakam olmadığımız ortaya çıkar
26.10.2013 / 10:31


YAZARLAR